Školní zpravodaj 2022/23

GEO-hrátky

03.05.2023 15:15
Někomu to může připadat jako oxymoron... Copak geometrie a hraní jdou dohromady? Jdou, a dokonce i geometrie, hraní a tvoření. Každou středu po obědě až do konce května chodíme do kroužku, kde se sice pekelně soustředíme, namáháme mozkové závity, zápolíme s pravítky, kružítky a tužkami, ale je to...

Muzikoterapie

26.04.2023 10:56
Dne 20.4. se u nás konala oblíbená muzikoterapie s tématikou " Vesmír". Pohádka o hvězdě, která se dostala až na zem a naučila se vše potřebné co by měla umět, aby mohla s námi žít na zemi. Příběh byl poutavý a dětem se velice líbil, samotné děti hvězdě radily, co vše se musí naučit, aby mohla na...

Předškoláček

24.03.2023 13:02
Ve čtvrtek 23. března proběhla první návštěva předškoláků ve třídě základní školy. Úvodním tématem bylo naše jméno. Připomněli jsme si, že každý z nás má své jméno a příjmení, což jsou vlastně dvě slova, která se skládají z písmen. A právě první písmena našeho jména a příjmení nás zajímala ze všeho...

Relax o přestávkách

20.03.2023 16:47
Když se někoho zeptáte, co má nebo měl na škole nejraději, nejčastější odpovědí je "přestávky". Nejinak je tomu u nás. Ale teď jsou ještě mnohem lepší! Na chodbu nám pan ředitel nainstaloval malý ping-pongový stůl, ve třídách máme kobercové Člověče, nezlob se a třeťáci a páťáci i obří dřevěné...

Popletený pátek

24.02.2023 18:09
Tak popletení jako dnes už jsme dlouho nebyli. Občas si spleteme slovní druh, vyjmenované slovo, násobky nebo slovíčko v angličtině, to je přece úplně v pořádku. Ale přinést si učení v košíku? Přijít s ponožkou na uchu, kalhotami naruby, vítězným pohárem zapleteným v účesu, se šnorchlem a...

...a první pololetí je za námi

31.01.2023 17:00
Člověku se tomu ani nechce věřit, ale polovina školního roku je za námi. Naučili jsme se mnohé - pracovat samostatně i ve skupinách, tvořit projekty, hodnotit výkony druhých, stát při sobě, ale i říci druhému, co nám vadí, dělit se o zkušenost a zážitky, vysvětlovat a pomáhat. Vyučování je vždy...

Sedmero krkavců

20.01.2023 14:13
Pohádek Boženy Němcové, která je sbírala mezi obyčejnými lidmi a poté přepsala do formy čtivé pro děti i dospělé, je mnoho. Setkáváme se s nimi v čítankách, učebnicích, v televizi. Pohádku Sedmero krkavců jsme však moc neznali. Proto jsme se Boženě Němcové, starým a mnohdy zapomenutým řemeslům a...

Vánoce ve škole

23.12.2022 12:14
Týden před Štědrým dnem ozdobil prostory školní družiny vánoční stromeček. Vyrobili jsme superdlouhý papírový řetěz, díky němuž stromek vypadal jako zasněžený. Ve čtvrtek před vánočními prázdninami se pod stromečkem objevila spousta dárků a dárečků. Každý si totiž vylosoval před pár týdny některého...

Pruhovaný pátek

20.12.2022 17:00
Pruhy sluší každému. To jsme si ověřili na Pruhovaný pátek. Byli jsme pruhovaní od ponožek až po čepice, někdo vodorovně, někdo svisle, někdo všemi směry, někdo dvoubarevně, další zase pestře. Některým oděvům vévodily pruhy široké, jiné zdobily proužky úzké a ještě užší. Pruhované vyučování jsme...

Vesmírné putování v zážitkovém stanu

20.12.2022 09:38
Každý se občas rád toulá. Někdo po horách, někdo kolem vody. Někdo si může libovat při bloumání nákupním centrem. My jsme se ale vydali tisíce kilometrů daleko spolu s Neználkem a Vševědem do nitra naší Sluneční soustavy. Navštívili jsme každou její planetu a dokonce udělali i pár kroků na Měsíci....
1 | 2 | 3 >>