Dopravní výchova v Oslavanech

04.11.2022 16:09

Ve středu 2. 11. 2022 jsme se s třeťáky a páťáky vydali do Oslavan, kde nás na dopravním hřišti čekala praktická ukázka toho, co jsme se naučili ve škole o dopravní výchově. Vyrazili jsme z Bránic linkovým autobusem. Při nákupu jízdenek došel řidiči papír, na nějž se jízdenky tisknou. Dostali jsme pouze tři jízdenky, protože nový papír na tisk jízdenek nebylo možno správně nainstalovat. Trochu jsme nabrali zpoždění. Pan řidič informoval dispečink o pravděpodobném zpoždění a námi jel, co to šlo. Ale nevyšlo to. Přijeli jsme o dvě minuty později a autobus, který nás měl vézt z Ivančic do Oslavan nepočkal a ujel. Následoval telefonát pana na řidiče na dispečink a vysvětlování situace. Celé to dopadlo tak, že autobus z Oslavan se musel pro nás vrátit a na druhý pokus nás do Oslavan dopravil. Nabrali jsme malé zpoždění, což nám vzhledem k malému počtu moc nevadilo. Absolvovali jsme teoretickou přípravu, praktické jízdy (jízdu s ukazováním směru, kruhový objezd i semafor…) i jízd zručnosti. Cesta zpět už tolik zajímavá nebyla. Po malém občerstvení u autobusového nádraží v Oslavanech jsme bez potíží dorazili zpět do Nových Bránic do školy.