Hurááá za kulturou!

21.10.2023 11:55

V chaloupce pod strání, je slyšet volání, v chaloupce pod strání je slyšet zpěv... Tento verš na motiv písně Pod naším okýnkem nám běžel cestou v hlavě, když jsme se vraceli z představení, které jsme navštívili 18. října v kulturním domě v Dolních Kounicích. Byla to pohádka O chaloupce z perníku a děj pohádky skoro stejný, jako v pohádce O perníkové chaloupce. Hráli dva herci z divadla KAPSA Andělská Hora, představení bylo doplňováno loutkami a slyšeli jsme spoustu písniček. Zpátky jsme šli pěšky. Cesta utekla velice rychle, bylo krásné jarní počasí. Cestou jsme pozorovali, jak se na podzim mění příroda, no ona vlastně zatím ještě moc nezměnila. A viděli jsme "knoflíkové" pole. Vymysleli jsme taky, že kdybychom na poli nasbírali hodně starých knoflíků a prodávali balíček za stovku, tak na tom pěkně zbohatneme. V chaloupce pod strání je slyšet volání, v chaloupce pod strání je slyšet zpěv....