Jdeme světem, hrajem dětem

22.09.2021 19:01

Ve středu 9. září k nám do školy zavítali muzikanti. Nejenže si pro nás připravili koncert, ale vzali nás na neuvěřitelnou hudební pouť různými částmi světa. Ze Slovenska, kde jsme si vyslechli fujaru, jsme se přenesli do Ruska, pro které je typická balalajka. Pak jsme se z ničeho nic ocitli v Indii, v jejíž severní části hrají lidé na sitár, mnohostrunný drnkací nástroj. Melodie Panovy flétny nás zavály přes půl zeměkoule do Peru a odtud jsme cestovali do Ameriky, kde se zrodil jazz, pro nějž je typický saxofon. V Irsku nám zase zahráli na irskou flétnu krásné rytmy irských tanců a v Německu zase na klarinet. Pouť jsme zakončili v Čechách, přesněji v Domažlicích a zaposlouchali se do neobvyklých zvuků hudebního nástroje zvaného dudy.

Některé skladby jsme znali, ale některé se skoro nedaly poslouchat - no řekněme raději, že zněly hodně exoticky. Hlavně v té Asii hrají nějakou divnou hudbu. Naopak americká a evropská hudba se nám docela líbila. Ale nejlepší písničky máme stejně u nás.