Předškolácké řádění v ZŠ

15.09.2023 15:46

Dne 12. 9. jsme se jako předškoláci zúčastnili hudebního pořadu ve škole. Pořad byl zaměřen na Večerníčky. Měli jsme je poznat podle písniček. Moc nám to teda nešlo, ale měli jsme naštěstí na své straně školáky. Proto jsme nakonec v poznávačce zvítězili devět ku pěti. Bylo to super, protože jsme viděli i hudební nástroje, které jsme nikdy před tím neviděli. Kromě různě zakroucených trubek a saxofonů jsme viděli i dudy. Pán, který byl jako večerníček hrál dokonce i na pilu. Takovou tu opravdickou, se kterou se řeže dřevo. Dokonce chtěl rozřezat židli, aby nám dokázal, že to je opravdu pila, ale děti ze školy mu to nedovolily.

Nakonec jsme se seznámili s písněmi a postavami z Večerníčků Káťa a škubánek, Krkonošské pohádky, Pohádky ovčí babičky, Jen počkej, Rákosníček, Bob a Bobek, Maxipes Fík, Pat a Mat, O víle Amálce, O Makové panence, O klukovi z plakátu, O loupežníku Rumcajsovi, Pat a Mat a ještě pár nějakých, na které si už nemůžeme vzpomenout...

Během představení se z nás stali víly, vlk a beránek, zacvičili jsme si, zazpívali, pobavili se, zasoutěžili... Na závěr byla pořádná diskoška na píseň Večerníček. To si s kapelou zahrál i pan ředitel a byl to fakt nářez...