Projekt Dopravní výchova

20.10.2023 12:33

Na dopravní výchovu jsme nezapomněli ani ve škole. Na toto téma se dále rozvíjela diskuse ve vyučovacích hodinách, kde v předmětu výtvarná výchova a pracovní činnosti byl sestaven barevný projekt s dopravními situacemi.

Výuka na téma Dopravní výchova ve školách dále pokračovala v předmětu informatika. Žáci si v modelu malování mohli navrhnout a různými tvary sestavit vybranou dopravní značku. Některým se práce spíše dařila namalovat interaktivní tužkou. Každý obrázek byl uložen na ploše tabletu a následně vytištěn na tiskárně.

V dopravní výchově musíme dbát na osobní bezpečí jako chodci, ale také jako cyklisté. Proto dalším naším úkolem bylo v předmětu prvouka a přírodověda popsat správně vybavené kolo i výbavu cyklisty.

Chtěli jsme se pochlubit návštěvníkům naší školy, proto máme celý projekt vystavený v přízemí školy.