Projekt Moje obec

19.10.2022 16:15

Seznámit se s historií vlastní obce a se základními informacemi, které k ní patří, to by mělo být součástí znalostí každého správného třeťáka. Proto jsme pojali téma Obce v předmětu prvouka trošku netradičně a doplnili jsme si je o projekt Moje obec. Připojili se k nám i žáci z druhého ročníku a společnými silami vznikly krásné plakátky, z nichž se návštěvník školy dozví o historii obce, prohlédne si znak obce a může se dočíst, kolik obyvatel či čísel popisných obec Nové Bránice má. Také už víme, kdo stojí v čele obce, kde pana starostu najdeme a plakátky jsme doplnili obrázky, které podle nás k obci patří - hrozny vinné révy nebo ovocné stromy. Žáci mají být na co pyšní. Jednalo se o jejich první projekty a všechny dopadly na jedničku.