Trochu jiný tělocvik

16.10.2021 15:27

Čtvrtek je fajn. Ve čtvrtek míváme tělocvik. A čtvrtek 30. září byl o to víc fajn, že jsme měli jenom tělocvik. Hned ráno jsme vyrazili pěšky svižným tempem do Dolních Kounice na autobus, kterým jsme se dopravili do Trboušan. Na zastávce už na nás čekala paní Dvořáková, trenérka oddílů juda. I nás čekal pořádný trénink, jen jsme ještě netušili, jak pořádný - rozcvička, pár cviků pro začátečníky, pak ukázka zápasů a opičí dráha na závěr. Rozcvička se změnila ve štafetový závod tří družstev, metání balónků na protivníka, žížalí závody a sardinkovou mačkanici. Ještě že následovala pauza na svačinu. Z cviků pro začátečníky jsme se učili pád vzad z dřepu a ze sedu. Spolužáci, kteří již do juda chodí, nám ukázali, co vše již umí. Na opičí dráze jsme si vyzkoušeli nejrůznější dovednosti – podlézání překážek, přeskok snožmo, skok po jedné noze, přitahování se na lavičce, přeskok pře překážku, sudy a kotrmelce, lezení přes překážky, stoj na rukou s pomocí paní trenérky. Z Dolních Kounic ke škole už jsme tak svižně nešli, ale oběd jsme stihli. V úplné tichosti jsme snědli vše, co nám paní kuchařka naservírovala na talíře.