Utržený knoflík? Žádný problém!

10.10.2021 11:56

V letošním školním roce mají žáci 4. ročníku v rozvrhu kromě dvou hodin výtvarné výchovy i jednu hodinu pracovních činností týdně. Pracovní činnosti patří do vzdělávací oblasti Člověk a práce (viz. Školní vzdělávací program Modrá sova ) a je mj. zaměřen také na získávání pracovních dovedností a návyků a rozvoji manuální zručnosti. Předmět jsme odstartovali šitím, přesněji přišíváním knoflíků. A že to byla dřina. Věděli jste, že knoflíky mohou mít 2 nebo 4 dírky? Že po přišití musí držet na látce a že jehla je fakticky špičatá? První knoflík se dvěma dírkami jsme společně přišívali 42 minut (z toho jsme asi 15 minut navlékali nit do jehly a pokoušeli se na konci jehly udělat uzlík). Další hodinu už nám práce šla od ruky, knoflík držel za asi 25 minut. Samozřejmě jsme všichni dostali jedničku.