Vánoční nadělování

03.01.2022 19:31

Poslední školní den roku 2021 byl velmi vánoční. Nejen proto, že okna školy zdobily vánoční ozdoby a sněhové vločky, nejen proto, že v naší družině stál krásně nazdobený vánoční stromeček, že všude vonělo vánoční cukroví a ovocný čaj, že byli všichni svátečně oblečeni nebo si přinesli do školy celou kopu vánoční nálady. Nadešel čas vytvořit pro rodiče nahrávku všech koled, vánočních písní i básniček, které se děti celý měsíc učily a pilovaly je k dokonalosti. Nahrávání bylo náročné, ale zvládlo se a pak se všichni za odměnu mohli jako první na nahrávku sebe samých podívat. Následovalo rozbalování vánočních dárečků, které se mezitím zčista jasna objevily pod vánočním stromečkem. A že jich bylo! Modelína, deskové hry, stavebnice, puzzle, knihy a encyklopedie. Děti nestačily rozbalovat, prohlížet dárky a zkoušet je. Tak trošku litovaly, že si s dárky budou zase hrát až v novém roce.

Velké díky patří panu starostovi, který pro naše starší žáky pořídil krásné nové encyklopedie. Budou nám nepostradatelnými pomocníky nejen v přírodovědě i vlastivědě.