Za poznáním do ZOO

11.09.2021 12:15

V pátek 3. září 2021 vyrazili žáci naší školy a několik školkáčků autobusem na výlet do ZOO Brno. Počasí výletu přálo, cesta utekla rychle a na otevření brány zoologické zahrady si děti musely dokonce pár minut počkat. V úvodu prohlídky nás uvítaly panely s historií zahrady a před jízdou vláčkem k Africké vesnici jsme měli velké štěstí spatřit v proskleném výběhu tygra sumaterského. Při cestě vláčkem děti sledovaly výběhy s klokany, pandami červenými, lamami, velbloudy i jaky domácími. Z africké vesnice je výhled do výběhu žiraf, zeber a na jezírko s plameňáky, kteří se vyhřívali na sílícím sluníčku. Pak děti čekalo Tropické království, před nímž všechny pobavili psouni prérioví. Zamávali jsme velbloudům a ti odvážnější z nás se odhodlali projít výběhem klokanů. Velké pozornosti dětí se těšil výběh surikat. Při putování po zoologické zahradě jsme se zastavovali u tabulí s informacemi o zvířatech, hádali jsme, kterému zvířeti patří který ocas, stopa atd. I když byla návštěva ZOO Brno krátká, viděli jsme mnoho zajímavého a přivezli si domů pěkné zážitky.