Zkus to zdravě

13.09.2021 16:45

První dny letošního školního roku jsou opravdu pestré. Už 7. září 2021 nás v ZŠ čekala další akce, tentokrát v rámci Preventivního programu školy. Děti se těšily, že se nebudou muset učit, co ale netušily, že program, který pro nás paní Lucka připravila, bude náročný, plný úkolů a aktivit, které nebude jen tak snadné splnit. Celý program byl zaměřen na klima třídy (v našem případě školy), prevenci proti šikaně a zdravý životní styl. Prvním nelehkým úkolem bylo představit sebe sama, co nás baví ve škole a jaké zájmy máme, a také vydržet a vyslechnout všechny ostatní. Poté jsme se učili, jak říci rodičům, že nás něco nebaví a rádi bychom naopak vyzkoušeli něco nového. Další zajímavou aktivitou bylo hledání členů skupinek, aniž bychom věděli, kam patříme, lov míčků nebo zjištění, že superhrdinou se může stát každý z nás. Společně jsme vytvořili plakát s námi-superhrdiny, jen mu ještě chybí nadpis. Pak se jím teprve budeme moci pochlubit.