po domluvě s paní fotografkou odkládáme ještě jednou třídní focení na pátek 7.6.2019. Pokud ani ten den nebude přát počasí, focení proběhne uvnitř budovy.

Děkujeme za pochopení.

Učitelky MŠ Nové Bránice
SVánoční prázdniny budou zahájeny v sobotu 23. prosince 2017 a skončí v úterý 2. ledna 2018. Vyučování začne ve středu 3. ledna 2018.

Více zde: https://www.zsnovebranice.cz/organizace-skolniho-roku-2017-2018/

Potřeby dětí do MŠ 2018/2019

Aby se Vaše děti cítily v naší školce příjemně, připravte jim tyto podepsané osobní věci
a seznamujte je prosím s tím, co jim oblékáte a dáváte do MŠ.

Oblečení na hru do třídy i pro pobyt venku

• oblečení a přezůvky do třídy - oblečení by mělo být především pohodlné, přezůvky
    s pevnou podrážkou (nikoli pantofle či "krosky")
  • pyžamo pro odpočinek po obědě
  • oblečení pro pobyt venku - jiné než do školky, uvážlivě volte vzhledem k ročnímu období
    a změnám teplot během roku, tzn. svetr nebo mikina, šála, čepice, palčáky a oteplováčky
    v zimě, sluneční brýle a kšiltovku v létě
  • holínky a pláštěnku
  • náhradní oblečení do skříňky - min. 1x spodní prádlo, ponožky, tričko, tepláčky
  • hrneček na pití

Všechny věci dětem prosím podepište nebo jinak označte!

Hygienické potřeby

• papírové kapesníčky – 2 balení (1x v krabičce a 1x balené)
  • 2 balení kuchyňských utěrek
  • tekuté mýdlo – 2 balení náhradní náplně
  • celé balení toaletního papíru – po 8 kusech

Stravné za měsíc říjen 2021

Informace o platbách stravného najdete v sekci Školní jídelna - Info a platby.

Předávání a vyzvedávání dětí od 13. 9. 2021

Předávání: Když povedete ráno dítě (děti) do školky, zazvoníte na zvonek MŠ. Oznámíte jméno a budete vpuštěni dovnitř. Pak dítě (děti) přivedete do šatny, kde dítě (děti) připravíte na pobyt ve školce. Nakonec dítě (děti) předáte paní učitelce.

Vyzvedávání: Po obědě nebo odpoledne zazvoníte na zvonek MŠ, oznámíte jméno a poté budete vpuštěni dovnitř. Dítě (děti) Vám bude předáno (budou předány) paní učitelkou v prostorách šaten v MŠ.

Dodržujte prosím povinnost ochrany horních cest dýchacích v uzavřených prostorách. Děkujeme.

Stravné za měsíc září 2021

Informace o platbách stravného najdete v sekci Školní jídelna - Info a platby.

Školní zpravodaj

Od září 2021 jsme pro rodiče i širokou veřejnost připravili novinku na našem webu - Školní zpravodaj, který by měl přiblížit dění ve škole, mimoškolní akce, či projektové hodiny, ale i práci s dětmi v mateřské škole.

Výlet do ZOO

V pátek 3. 9. 2021 pojedou děti z MŠ (bez nově nastoupivších dětí) společně se ZŠ do ZOO Brno. Sraz v MŠ je v 7.45 hodin, odjezd od školy je v 8.00 hodin, návrat do MŠ je mezi 12.00 a 12.30 hodin.

Vybavte děti pohodlným sportovním oblečením a pevnou obuví, batůžkem s pláštěnkou a pitím. Svačinu budou mít děti ze školky.
Akci hradí škola.
Pokud půjdou děti po obědě domů, můžete si je vyzvednout po 12.30 hodin (prosíme o trpělivost).

Zahájení školního roku 2021/2022

Zahájení školního roku proběhne 1. 9. 2021 od 8.00 hodin v budově školy. Žáci prvního ročníku přijdou do MŠ, odkud si je na slavnostní zahájení vyzvedne ředitel školy a předá je třídní učitelce.

Žáci 2. a 4. ročníku se shromáždí ve třídě a společně přivítají prvňáčky ve škole. Přivítání bude trvat cca jednu vyučovací hodinu. Poté proběhne schůzka s rodiči žáků prvního ročníku.

Všechny doprovázející osoby žáků a dětí a další osoby pohybující se ve společných prostorách školy jsou povinny používat ochranné prostředky dýchacích cest.

Školní družina i stravování pro žáky školy budou od 2. 9. 2021, provoz MŠ je od 1. 9. 2021 od 6.45 do 15.45 hodin.

Ve čtvrtek 2. 9. proběhne testování všech žáků základní školy. V případě pozitivního záchytu se škola bude řídit doporučeným postupem.

V pátek 3. 9. pojedou žáci školy a děti z MŠ (bez nově nastupujících dětí) na výlet do brněnské ZOO. Odjezd od školy je naplánován na 8.00 hodin, návrat mezi 12.00 a 12.30 hodin. Další informace budou následovat. Prosíme sledujte sekci Aktuality.

Co budou děti v MŠ potřebovat?

Do třídy:

• oblečení by mělo být pohodlné, přezůvky s pevnou patou, pyžamo pro odpočinek po obědě.

Pro pobyt venku:

• oblečení pro pobyt venku je jiné než do třídy. Uvážlivě volte vzhledem k ročnímu období a změnám teplot během roku /tepláková souprava, kombinéza, oteplovačky, čepice, šála, rukavice, zimní boty, kraťasy, tričko s krátkým rukávem, kšiltovka nebo klobouček, pláštěnka, holínky/.

Do šatny:

• plátěný či jiný pytlík s náhradním oblečením /3x spodní prádlo, ponožky, legíny nebo tepláky, tričko s krátkým rukávem, tričko s dlouhým rukávem/.
  • Věci, které předáme na vyprání, je třeba ve stejném počtu vrátit, stačí skutečně kus za kus.

Veškeré věci je třeba podepsat.

Do MŠ si děti přinesou kufřík, který bude obsahovat nelinkovaný sešit A4, pastelky nejlépe v pouzdře na zip pro lepší manipulaci, hrneček, malého plyšáka, popř. rodinnou či jinou fotografii. Jiné hračky do MŠ, prosím, nenoste.

Hygienické potřeby

Prosíme rodiče o následující hygienické potřeby pro školkáčky:

• papírové kapesníčky – 2x v krabičce a 1x balené kapesníčky 10x10
  • 4 role kuchyňských utěrek
  • tekuté mýdlo + 1 náhradní náplň
  • celé balení toaletního papíru (8 rolí)

Hygienické potřeby vybírá a eviduje paní Boženka Schořová. Děkujeme!